חץ מאבטחי הצפון בע"מ הנה אחת מחברות שירותי השמירה, האבטחה והניקיון מהמובילות באזור הצפון. החברה מפעילה כיום 2 סניפים, האחד באזור כפר יאסיף .והשני במרכז המסחרי של מעלות – תרשיחא. החברה מעניקה שירותי אבטחה ושמירה למספר רב של מוסדות ועסקים מרוצים באזור הצפון

פגישת ייעוץ ראשונית – גיוס הון להרחבת הפעילות

בעל החברה, מר מוסא שחאדה, פנה למשרדנו לצורך גיוס הלוואה בערבות מדינה במטרה לעזור במימון חלק ניכר מעלויות ההקמה של סניף החברה החדש באזור מעלות. נוכחנו לגלות בפגישה שמכיוון שהחברה נמצאת במגמת צמיחה משמעותית ומעוניינת להתפתח עליה להקים סניף נוסף באזור הצפון. בעצם, הצורך בהקמתו של סניף חדש הנו השפעה ישירה הנובעת מהצמיחה המשמעותית שעושה החברה בשנתיים האחרונות.
מכיוון שהקמת סניף חדש גוררת איתה עלויות שונות, כגון שיפוצים במתחם הסניף החדש, ומכיוון שההתרחבות הטבעית של החברה לסניף חדש מצריכה רכישה של ציוד והעסקת עובדים נוספים. מתקיים כאן רציונל חזק לבקשת הלוואה בערבות מדינה לצורך ביצוע השקעה בעסק ודרישה למימון הון חוזר.

ליטל (כלכלנית בצוות): "כאשר עסק מבצע צמיחה משמעותית אשר מכריחה אותו לבצע השקעה נוספת בעסק, על מנת לתמוך בפעילות הגדלה ולהמשיך במתן פעילות בריאה, רציונל העסק לבקשת תוספת תזרים מזומנים הנו חזק במיוחד. פניה לקבלת הלוואה לעסק מקרן סיוע לעסקים לטובת מימון ההשקעה הנדרשת לרוב מתקבל מכיוון שקבלת ההלוואה מקרן סיוע לעסקים תדאג לכך ששורת הרווח הסופי תצמח ובכך תבטיח את יכולת החזר ההלוואה של העסק לקרן"

בניית התכנית העסקית עבור חץ מאבטחי הצפון בע"מ

כאשר מבצעים תכנית עסקית של עסק קיים להגשה למסלול משולב השקעה-הון חוזר של קרן סיוע לעסקים יש להתמקד בשלושה חלקיים עיקריים:

1. נתוני העסק בשנים האחרונות: במקרה של בקשת ההלוואה של חברת חץ מאבטחי הצפון בע"מ הראנו את הרווחיות הגבוהה של החברה, כיאה לעסקים בתחום השירותים אשר לרוב מדווחים על שיעורי רווח תפעולי גבוה. התמקדנו בצמיחה הקבועה במחזור ההכנסות של החברה ובכך שמחזור ההכנסות הקיים הגיע לרוויה בפעילות הסניף הקיים.

2. בקשת ההלוואה: כאשר ניגשים למסלול משולב השקעה-הון חוזר של קרן סיוע לעסקים המטרה היא להראות בצורה המדויקת והמפורטת ביותר את צורך ההשקעה בעסק. זאת אומרת שיש לגבות את סכום הבקשה בחשבוניות והצעות מחיר הקשורות להשקעה. בנוסף יש גם לייצג את הצורך של העסק בהון חוזר, על סמך הפעילות הקיימת ולהשליכה על הגידול הצפוי בצורך הון חוזר בעקבות ההשקעה שתתבצע בעסק. במקרה של חץ מאבטחי הצפון בע"מ גיבנו את בקשת ההלוואה בהצעות מחיר על שיפוצים ורכישת ציוד נידרש והדגשנו את הצורך בהון חוזר להעסקת עובדים נוספים ולהתמודדות עם אשראי הלקוחות העסקיים.

3. תחזית פיננסית: יש לגבות את בקשת ההלוואה בתחזית פיננסית המראה לא רק יכולת החזר הלוואה, אלא, גם גידול צפוי בעקבות ההשקעה הנדרשת. חשוב שיוצג בפני קרן סיוע לעסקים תחזית ריאלית המראה בדיוק כיצד ההשקעה תיצור גידול נוסף במחזור ההכנסות. במילים אחרות יש להראות בתכנית את כדאיות פרויקט ההשקעה בעסק – השקעה כיום אל מול תוספת הכנסות בעתיד.

אייל (כלכלן בצוות): "תכנית עסקית מוצלחת במסלול משולב של קרן סיוע לעסקים, צריכה ראשית להמחיש בצורה המדויקת ביותר את הצורך בהשקעה והון חוזר בעסק כיום, אל מול התרומות החיוביות שההלוואה תעניק לעסק בעתיד, במקביל לגידול הטבעי של העסק. זהו הסוד להצלחה במסלול המשולב של קרן סיוע לעסקים."

אנו רוצים לאחל לחברת חץ מאבטחי הצפון בע"מ הצלחה רבה בסניף הפעילות הנוסף. אנו מתגאים שיכולנו לקחת חלק בעוד תהליך התפתחות של עסק מאזור הצפון. אנו מצפים שמקרה זה יעלה את המודעות לכדאיות קבלת הלוואה בערבות מדינה במסלול המשולב השקעה-הון חוזר של קרן סיוע לעסקים.

רוצים להקים עסק? התקשרו 077-70-555-10 או לחצו ליצירת קשר