"מעדניית טובה" היא מעדנייה מצליחה מאוד הממוקמת ברחוב נמיר 7, קריית ים. המעדנייה מציעה מגוון רחב של מאכלים טריים ואיכותיים, לרבות בשרים וגבינות. המעדנייה משרתת מגוון רחב של לקוחות יום יום.

פגישת ייעוץ למסלול השלמה

במהלך שנת 2013 סייענו לבעלת העסק, טובה קיטרו, לקבל הלוואה בפעם הראשונה מקרן סיוע לעסקים, כאשר פנינו בשמה לגיוס הלוואה במסלול הון חוזר.
לאחר כשנה, במהלך שנת 2014, גב' קיטרו פנתה אלינו שוב על מנת לקבל השלמת הלוואה לעסק. כאשר עסק אשר קיבל בעבר הלוואה מקרן סיוע לעסקים מבקש הלוואה נוספת, בתנאי שעברו שישה חודשים מיום קבלת ההלוואה, הוא רשאי לפנות למסלול השלמה של קרן סיוע לעסקים ולקבל הלוואה נוספת. בפגישתנו עם טובה נוכחנו לגלות שהעסק ממשיך לפעול בצורה בריאה ורווחית ובהחלט קיימת אפשרות לגייס הלוואה נוספת לעסק.

אורלי (כלכלנית בצוות): "עסקים רבים מצריכים תזרים מזומנים להון חוזר על בסיס שוטף. עסק שקיבל בעבר הלוואה מהקרן יכול לפנות למסלול השלמה לקבלת הלוואה נוספת במידה ויש לו את רציונאל הבקשה ויכולת העמידה בהחזרים הנוספים. עוד בזאת, תהליך בקשת ההשלמה של קרן סיוע לעסקים ברובו הוא תהליך מזורז יותר מתהליך בקשת ההלוואה הראשוני מכיוון שהעסק כבר ניבחן בעבר על ידי קרן סיוע לעסקים ונמצא זכאי לקבלת הלוואה בערבות מדינה.

בניית התכנית העסקית

כאשר פונים בעבור עסק לקבלת הלוואה בערבות מדינה במסלול השלמת הלוואה, התכנית העסקית חייבת להתמקד בשלושה מישורים עיקריים:

בקשת ההלוואה המקורית – ישנה חשיבות רבה לבקשת הלוואה המקורית, בין אם היא הייתה במסלול השקעות או בין אם היא הייתה במסלול הון חוזר. יש להתייחס בתכנית העסקית לכספים שהתבקשו בקרן סיוע לעסקים בפניה האחרונה ולהביא התייחסות אליהם בבקשת ההלוואה העכשווית. למשל במקרה של מעדניית טובה, התייחסנו בתכנית לכך שכספי הקרן שהופנו לטובת מימון הון חוזר נוצלו בצורה בריאה ונכונה וכיום, בעקבות התנהלות בריאה של העסק, ישנה דרישה לתזרים הון חוזר נוסף.

פעילות העסק מיום קבלת ההלוואה ועד לבקשת ההשלמה – נתוני העסק ופעילותו מיום קבלת ההלוואה של קרן סיוע לעסקים ועד לתאריך בקשת השלמה מאוד חשובים להצגת רציונאל הלוואת ההשלמה. נתונים אלו מראים לקרן שכספי הסיוע נוצלו בצורה נבונה והעסק ממשיך בצמיחה והתפתחות. הצגת פעילות בריאה בחודשים שלאחר קבלת כספי הקרן הראשוניים הנה גורם משמעותי בקבלת הלוואת ההשלמה. ככל שנתוני העסק בתקופה זו טובים יותר כך גדלים סיכויי קבלת הלוואת ההשלמה. במקרה של מעדניית טובה, הצגנו את הפעילות הבריאה של העסק בשנה שעברה מיום קבלת ההלוואה מכספי הקרן והדגשנו את יציבות מחזורי המכירות.

תחזית פיננסית – כמו בכל תכנית עסקית, צפי רווחי העסק והתזרים הנו גורם משמעותי באישור ההלוואה. במסלול השלמה יש דגש רב על יכולת ההחזר של ההלוואה הנוספת, כאשר העסק כבר הראה את יכולתו להשתמש בכספי הקרן להגדלת מחזור המכירות. במקרה של מעדניית טובה, הצגנו את סכום ההלוואה הנוסף המבוקש והצגנו כיצד תזרים המזומנים הצפוי של העסק יכול לעמוד בהחזרים הנוספים של קבלת ההלוואה.

אייל (כלכלן בצוות): "אין ספק שעסק שקיבל בעבר הלוואה מהקרן ופועל בצורה בריאה, על אחת כמה וכמה אם הוא מראה צמיחה, הנו בעל סיכויי קבלת הלוואה גבוהים מאוד במסלול השלמה של קרן סיוע לעסקים. מומלץ לכל עסק אשר קיבל הלוואה בעבר מקרן סיוע לעסקים לבדוק את זכאותו לקבלת הלוואה נוספת מהקרן"

אנו שמחים שהעסק ניצל את זכאותו לקבלת השלמה. מסלול השלמה של קרן סיוע לעסקים הוא אלטרנטיבה מבורכת לגייס הלוואה נוספת בערבות מדינה דרך קרן סיוע לעסקים, לעסקים אשר קיבלו בעבר הלוואה בערבות מדינה כמובן. אנו בטוחים שסיפור הצלחה זה ייתן מוטיבציה לעסקים נוספים לפנות בפעם הראשונה לגיוס הלוואה בערבות מדינה וגם ייתן מוטיבציה לעסקים שקיבלו בעבר הלוואה בערבות מדינה דרך קרן סיוע לעסקים לפנות שוב לקרן, לקבלת הלוואת השלמה.

רוצים להקים עסק? התקשרו 077-70-555-10 או לחצו ליצירת קשר