קרן סיוע לעסקים הנה אפיק גיוס ההלוואות המרכזי במשק לעסקים קטנים. לאחרונה, ביוזמה מבורכת לטובת עידוד עסקים קטנים, הגדילה הממשלה את הקצאתה להלוואות בערבות מדינה ב-400 מיליון שקלים נוספים.

בחודש מאי האחרון, לטובת המשך עידוד עסקים קטנים, הוחלט בועדת הכספים של הכנסת על ביצוע הרחבה של ערבות המדינה הניתנת לעסקים קטנים דרך קרן סיוע לעסקים. ועדת הכספים של הכנסת אישרה הקצאה נוספת של 400 מיליון שקלים אשר יועמדו כערבות המדינה לבנקים הפועלים מול קרן סיוע לעסקים. הרחבה זה תאפשר לקרן סיוע לעסקים להעניק הלוואות לעסקים בהיקף של קרוב ל-4 מליארד שקלים. אין ספק שזוהי החלטה מבורכת מטעם ועדת הכספים של הכנסת אשר תאפשר המשך של פעולות המשק לטובת עידוד עסקים קטנים.

מהי קרן סיוע לעסקים?

קרן סיוע לעסקים הנה יוזמה של משרד האוצר אשר מטרתה היא עידוד עסקים קטנים ובינוניים. קרן סיוע לעסקים מעניקה הלוואות בערבות מדינה לעסקים, בעלי מחזור הכנסות של עד מאה מיליון שקלים, בארבע מסלולים עיקריים: מסלול הון חוזר, מסלול השקעות, מסלול הקמת עסק והמסלול המהיר להלוואות לעסקים בשווי של עד 100,000 שקלים. כל ההלוואות מתקבלות דרך אחד מהבנקים המשתפים פעולה עם קרן סיוע לעסקים (הפועלים, מזרחי טפחות, מרכנתיל דיסקונט ואוצר החייל) כאשר המדינה משתתפת עד ל-90% מהביטחונות הנדרשים על-ידי הבנק! כל זאת לטובת שתי מטרות: עידוד עסקים קטנים ומתן סיוע בגיוס הלוואות לעסקים קטנים.

בעלי עסקים קטנים מברכים

קרן סיוע לעסקים נוחלת הצלחה רבה בקרב עסקים קטנים. מכסות ההלוואות בבנקים דרך הקרן מתמלאות בכל שנה בקצב גבוה. את הסיבה לכך ניתן לייחס לתנאי ההלוואה הנוחים המתקבלים דרך הקרן, הן מבחינת ריבית ההלוואה והן מבחינת פריסת ההלוואה, ולכך שההלוואות הניתנות הינם הלוואות חוץ בנקאיות אשר אינן מעמיסות על האובליגו הדחוס, מלכתחילה, של העסקים הקטנים. בעלי העסקים הקטנים מברכים על יוזמת עידוד עסקים קטנים זו, במיוחד על רקע מחנק האשראי המתקיים במשק העסקי.

מתוך המחשבה על בעיית מחנק האשראי בקרב עסקים קטנים ומתוך השאיפה להעניק פתרון יעיל של עידוד עסקים קטנים במשק, ועדת הכספים בחרה להגדיל שוב את מכסת ההלוואות בערבות מדינה הניתנות לעסקים הקטנים. הקצאה נוספת זו צפויה לייצר גידול משמעותי במספר העסקים הקטנים אשר יפנו ויזכו בקבלת הלוואה לעסק מטעם קרן סיוע לעסקים בערבות מדינה.

זה הזמן להגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה

בעקבות החלטת ועדת הכנסת להגדלת ההקצאות להלוואות בערבות מדינה, קיימת כיום יתרה תקציבית גבוהה בבנקים השונים העובדים בשיתוף עם קרן סיוע לעסקים. יתרה תקציבית גבוהה זו מאפשרת לקרן סיוע לעסקים ולבנקים המעניקים את הלוואות הקרן לממש גמישות רבה יותר במתן הלוואות בערבות מדינה ובכך מגדילים את שיעורי מתן ההלוואות לעסקים קטנים דרך הקרן. כתוצאה כך, קרן סיוע לעסקים לא רק ממשיכה לתפקד כעמוד תווך של עידוד עסקים קטנים אלא גם מגדילה את חשיבותה בקרב המשק העסקי כפתרון האשראי הבכיר לעסקים קטנים ובינוניים.

כאשר מדברים על עידוד עסקים קטנים יש לציין את קרן סיוע לעסקים כמובילה בתחום. קרן סיוע לעסקים מעניקה הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים מתוך ההבנה שיש להתמיד בנושא עידוד עסקים קטנים על בסיס שוטף. לאחרונה הממשלה הגדילה את ההקצאות הניתנות דרך קרן סיוע לעסקים, מה שמייצר תזמון מושלם לעסקים קטנים לפנות לקרן סיוע לעסקים לקבלת הלוואה. אם הנכם בעלי עסק קטן אשר מעוניין בקבלת הלוואה לעסק, מומלץ לפנות לחברת ייעוץ עסקי לטובת בירור זכאות העסק לקבלת הלוואה בערבות מדינה דרך קרן סיוע לעסקים, הקרן המובילה בתחום עידוד עסקים קטנים.

לפרטים נוספים וייעוץ ראשוני לא עלות התקשר 077-70-555-10 או לחץ ליצירת קשר