קרן סיוע לעסקים היא יוזמה של מדינת ישראל ומשרד האוצר באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים אשר מטרתה להעניק הלוואות לעסקים בערבות מדינה וכך להקל על עסקים בשלבי צמיחה ובקשיים תזרימים.


קרן סיוע לעסקים פועלת בשני מסלולים עיקריים, מסלול הון חוזר אשר נועד לטפל במצוקה תזרימית או לתמוך בגידול בפעילות העסקית ומסלול השקעה אשר נועד לאפשר הרחבה של עסקים בעזרת שיפוץ, רכישת מכונות וכדומה. נוסף על מסלולים אלה, קרן סיוע לעסקים מאפשרת לעסקים בהקמה לקבל הלוואה מהקרן עד לסכום של 500 אלף ש"ח.


חשוב לציין כי קרן סיוע לעסקים מוכרת גם בשמות שונים כדוגמת קרן תבור, קרן BDI, קרן בערבות מדינה, קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה, קרן סיוע בערבות מדינה, קרן סיוע לעסקים קטנים, קרן סיוע לעסקים בינוניים וגם קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים. שמות אלה מתארים קרן אחת שכאמור מופעלת ע"י משרד התמ"ת ובשמה הנפוץ ביותר מוכרת בשם קרן סיוע לעסקים.

לבדיקת זכאותך וייעוץ ראשוני לא עלות התקשר 077-7055510 או לחץ ליצירת קשר 


קרנות סיוע לעסקים – איך מבצעים בדיקת זכאות?


קרן סיוע לעסקים פתוחה בפני כל בעל עסק בישראל, בין אם קיים ובין אם בהקמה, בכפוף לעמידה בתנאי הסף המוגדרים ע"י קרן הסיוע לעסקים, אשר יש הצדקה כלכלית לפעילותו או הקמתו. הבדיקה הכלכלית מתבצעת ע"י וועדת האשראי והגוף המתאם מטעם המדינה. הגשת הבקשה לקרן הסיוע לעסקים כרוכה בהגשת שאלון שהוא בעצם תוכנית עסקית שמתארת את הפעילות העסקית ותחזית הכנסות עתידית אשר תעיד על יכולת החזר ההלוואה שנטל בעל העסק מהקרן.


ישנן מספר תנאי סף אשר מוגדרים ע"י קרן הסיוע לעסקים ומטרתם לבצע סינון מקדים של עסקים אשר פעילותם העסקית או הפיננסית אינה תקינה בשלב זה במחזור חייהם. בדיקת תנאי הסף מבוצעים במסגרת בדיקה מקדימה אשר מבוצעת ללא תשלום באמצעות פנייה לחברת מנועי צמיחה.


קרן סיוע לעסקים – יתרונות הקרן

 • תקופת ההלוואה – ההלוואה מקרן הסיוע לעסקים ניתנת לתקופה של 5 שנים כאשר ניתן לדחות את התשלום הראשון בשישה חודשים (“גרייס")
 • בטחונות – קרן הסיוע לעסקים דורשת בטחונות של 10% עד 25% בלבד (תלוי אם מדובר בעסק וותיק או בהקמה.
 • ערבות – הממשלה מעמידה ערבות בשיעור של 70% עד 85% מגובה ההלוואה. בנוסף נדרשת ערבות אישית של הבעלים.
 • ריבית – שיעור הריבית יהיה כמקובל במערכת הבנקאית להלוואות מסוג זה ויאושר ע"י וועדת הקרן.
 • הלוואה בנקאית – ההלוואות מועמדות באמצעות הבנקים הבאים: מזרחי, פועלים, מרכנתיל ואוצר החייל.


הלוואות מדינה – מסלולי ההלוואות

 • הלוואות עד 100,000 ש"ח – לעסקים בעלי מחזור שנתי של עד 3 מליון ש"ח
 • הלוואות עד 500,000 ש"ח – לעסקים בעלי מחזור שנתי של עד 6.25 מליון ש"ח.
 • עסקים בעלי מחזור הכנסות גדול יותר (ועד מחזור של 100 מליון ש"ח) יכולים לבקש הלוואה עד לגובה 8% מהמחזור.
 • מסלול עסקים בהקמה – הלוואה עד 500,000 ש"ח ובטחונות של 10% בלבד מגובה ההלוואה עד 300,000 ש"ח (מעבר לסכום זה, על פי תנאי הקרן הרגילים)


הרשום מעלה מבוסס על פרסומי משרד התמ"ת וכפוף לשינויים. לבדיקת התנאים העדכניים ביותר נא צרו קשר עם חברת מנועי צמיחה.


קרן סיוע לעסקים – תהליך הגשת הבקשה לאחר אישור בדיקת זכאות לקרן

 • הגשת הבקשה מתבצעת באמצעות הגוף המתאם (תבור או בי.די.אי) מטעם המדינה או באמצעות פנייה ישירה לבנק. לצורך הגשת הבקשה מקרן הסיוע לעסקים יש למלא שאלון הכולל ניתוח נתונים תפעוליים ופיננסיים ובניית תחזית רווח והפסד ותזרים מזומנים עתידי.
 • מאחר והגשת הבקשה כוללת ניתוחים כלכליים מומלץ להיעזר בייעוץ מקצועי אשר יכול להגדיל משמעותית את הסיכוי לקבלת ההלוואה. חברת מנועי צמיחה מתמחה בליווי עסקים ובניית התוכנית העסקית הייעודית לקרן הסיוע לעסקים ותשמח לבצע עבורכם את הגשת הבקשה.
 • הבקשה מועברת לגוף המתאם אשר בצירוף המסמכים הנלווים על פי דרישות קרן הסיוע לעסקים לצורך בדיקת הכדאיות הכלכלית על פי נתוני העסק והתוכנית העסקית שהוגשה.
 • הגוף המתאם מגיש את המלצתו לבנק, אשר בודק את העסק על סמך נתונים שונים ובסיום הבדיקה הבקשה מועברת לדיון בוועדת האשראי.
 • וועדת האשראי קובעת סופית את סכום ההלוואה ואת התנאים הנלווים.


חברת מנועי צמיחה מעניקה ליווי מלא עד לקבלת ההלוואה. ליווי זה כולל את הכנת התוכנית העסקית ותיק הבקשה, מסירה לגוף המתאם, הדרכת הלקוח לאורך תהליך הבקשה ומשא ומתן מול הבנק לגבי תנאי ההלוואה הסופיים.


צרו איתנו קשר על מנת לבצע בדיקת זכאות להלוואה וכן בחינת סיכויי קבלת הבקשה.
סיוע וליווי של אנשים מקצוע מנוסים מגדילים את סיכויי קבלת ההלוואה.
כמו כן, אנו נייעץ ונתאים את מסלול ההלוואה והקרן לצורכי ולסוג העסק ונוביל אתכם בדרך הבטוחה לקבלת ההלוואה.

לבדיקת זכאותך וייעוץ ראשוני לא עלות התקשר 077-7055510 או לחץ ליצירת קשר