החל מחודש נובמבר 2014 קרן סיוע לעסקים בערבות מדינה תפעל דרך שני גופים מתאמים חדשים (שיחליפו את חברת תבור וחברת BDI אשר מוכרות בעיני רבים מהציבור בשמות קרן תבור וקרן BDI).

הגופים החדשים אשר זכו במכרז הם פירמת רואי החשבון בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון (BDSK) וחברה נוספת אשר נרחיב עליה בהמשך. על כן, על סמך ההיסטוריה והכינויים שנדבקו לקרן הסיוע לעסקים בערבות מדינה, היינו מצפים שהציבור יקרא לקרן הסיוע לעסקים בשם "קרן BDSK" (על אותו משקל של קרן BDI בעבר).
חשוב להבין שמדובר בגופים המתאמים (שמה המלא של הקרן הוא "הקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה"). גופים אלה בודקים עבור הקרן ונותנים המלצות בהתאם למספר קריטריונים מנחים וכפוף להגשת שאלון/תוכנית עסקית.

מה היא קרן סיוע לעסקים? וקצת על בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון

קרן סיוע לעסקים הנה יוזמה של משרד האוצר אשר מטרתה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים, בעלי מחזור של עד 100 מיליון שקלים, בגיוס אשראי עסקי. קרן סיוע לעסקים מעניקה הלוואות בערבות מדינה לעסקים קיימים ולעסקים בהקמה באמצעות שלושת הבנקים: בנק הפועלים, בנק מזרחי טפחות ובנק מרכנתיל (עד אשר יפתח מכרז נוסף ורשימת הבנקים תתעדכן). ערבות המדינה כאמור מקטינה את החשיפה של העסק אל מול הבנק, מה שמאפשר לבנק להעניק הלוואות בתנאים מועדפים יותר (הקבועים מראש באמצעות מכרז שמנפיק משרד האוצר). הלוואות בערבות מדינה, דרך קרן סיוע לעסקים, הן לחמש שנים בריבית הנמוכה מהלוואות בנקאיות אחרות, כאשר על העסק להציג ביטחונות מינימליים כנגד ההלוואה.

הכירו את קרן BDSK בערבות המדינה

החל מאפריל 2012 הקרן החדשה בערבות מדינה הופעלה על ידי שתי גורמים מתאמים: חברת "BDI" וחברת "תבור פיננסים וכלכלה", ולכן גם נקראה עי הציבור בשמות קרן BDI וקרן תבור. הגוף המתאם הנו האחראי לבדיקת בקשות העסקים הפונים לקרן סיוע לעסקים והנו הגורם הנותן את המלצתו על העסק בנוגע לקבלת הלוואה בערבות מדינה.
החל מהראשון לחודש נובמבר, שנת 2014, תופסק פעילות חברות אלו כגוף המתאם של קרן סיוע לעסקים ופעילות הקרן תועבר לטיפול חברת בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון, אשר על סמך העבר אנו מעריכים כי הציבור "ינפיק" לה שם בסגנון "קרן BDSK בערבות מדינה".

קצת על הגוף המתאם החדש – בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון BDSK

חברת בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון היא אחת מפירמות רואי החשבון מהמובילות בארץ. על פי פרסומי החברה, משנת 2013, משרד רואי חשבון בן דוד התמזג עם משרד רואי חשבון שלוי קופ, מהלך שהעמיד אותם כאחת מהחברות הגדולות במשק לראיית חשבון בישראל. כיום, עם קבלת פעילות קרן סיוע לעסקים, חברת בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון מעמיקה את פעילותה במגזר העסקים הקטנים והבינוניים כגוף המתאם הבוחן בקשות אשראי לצורך הלוואה לעסק בערבות מדינה.

למה לקחת הלוואה בערבות מדינה?

פתרון האשראי העסקי, בצורת הלוואות בערבות מדינה, הוא הפתרון המוביל במשק לעסקים קטנים ובינוניים בקבלת הלוואות לעסקים. הקרן מעניקה הלוואות לעסקים בערבות מדינה של עד 90%, בתנאי פריסה של 5 שנים, בריביות הנעות בין פריים+2% לפריים+3.5%. קרן סיוע לעסקים אשר תופעל מחודש נובמבר 2014 על ידי חברת בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון (BDSK) מטפלת במאות בקשות הלוואה בחודש ומסייעת למאות עסקים במתן הלוואה לעסקים בערבות מדינה.

האם אני זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה?

זכאות הגשה לקרן בערבות מדינה, או כפי שהנחנו שתוכר בציבור מעתה כקרן BDSK בערבות מדינה נבחנת על-פי תנאי סף בקרן שהוגדרו על ידי המדינה. על מנת לברר את זכאיות קבלת הלוואה בערבות מדינה מקרן הסיוע ועל מנת להעריך את סיכויי קבלת ההלוואה, מומלץ לפנות לחברת ייעוץ עסקי המתמחה בהגשת עסקים לקבלת הלוואות בערבות מדינה. חשוב להבין כי ניתן לפנות ישירות לחברת BDSK אך מומלץ להיעזר בחברת ייעוץ עסקי המתמחה בתהליך הגשה לקרן. בכל מקרה, לצורך בדיקת הזכאות ניתן לפנות גם לחברת ייעוץ שתייצג אותך מול חברת BDSK(ליווי התהליך כרוך בתשלום שכר טרחה) או באמצעות פנייה ישירה ל BDSK (בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון) וקבלת הדרישות וביצוע המלאכה באופן עצמאי.

הלוואות מדינה הם פתרון סיוע מצוין לעסקים קטנים ובינוניים. הלוואות בערבות מדינה הניתנות על ידי קרן סיוע לעסקים מעניקות מיליוני שקלים בהלוואות לעסקים מדי חודש. החל מחודש נובמבר 2014 כאמור, קרן סיוע לעסקים תופעל על ידי חברת בן דוד שלוי קופ ושות' רואי חשבון (BDSK) אשר תתפקד בתור הגוף המתאם של הקרן הבוחן את בקשות העסקים לקבלת הלוואה בערבות מדינה. מומלץ לכל עסק קיים או יזם המעוניין לפתוח עסק לברר את זכאותו לקבלת הלוואה בתנאים הנוחים של הקרן בערבות מדינה.