בעל עסק? יזם? האם שמעת על מימון עסקים באמצעות הלוואות בערבות מדינה?

כבעל עסק או יזם אתה זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה. מרחיב את העסק?, זקוק למימון הון חוזר, השקעה בציוד או לפירעון חובות לספקים? כדאי לדעת שיש פתרון וקוראים לו קרן הלוואות בערבות מדינה. הלוואות מדינה אלה ניתנות בתנאים נוחים ובסכומים החל מ-100,000 ועד 8 מליון ש"ח – לעסקים בהקמה ועסקים פעילים העומדים בקריטריונים שנקבעו ע”י הקרן.

אז מה זה הלוואות בערבות מדינה ?

מדינת ישראל מעודדת יזמים וצמיחה של עסקים קטנים הזקוקים לסיוע כספי. ניתן לקבל הלוואות מדינה לעסקים, באמצעות קרן סיוע לעסקים  שמעניקה הלוואות בערבות מדינה . קרנות אלו מגדירות קריטריונים מסוימים אשר על העסק המבקש לעמוד בהם. על מנת להגדיל את סיכויי הבקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה מומלץ להסתייע בחברת ייעוץ עסקי המתמחה בתחום הסיוע לעסקים באמצעות קרנות סיוע ובעיקר בתחום הלוואות מדינה, ומכירה היטב את המערכת הבוחנת את הבקשות לקבלת הלוואות לעסקים בערבות מדינה ויודעות כיצד להגיש את הבקשה ואיך לייעל ולקצר את ההליכים. את הפנייה יש להגיש אל קרן סיוע לעסקים באמצעות הגופים המתאמים חברת תבור וחברת BDI, תוך התייחסות לקריטריונים שקובעת הקרן ומילוי דרישות הקרן והמסמכים הנלווים לבקשה.

למידע על קרן סיוע לעסקים ובדיקת זכאות לקבלת הלוואה לחץ

 

מה ההבדלים בין הלוואה בנקאית רגילה לקבלת הלוואה בערבות מדינה ?

לפני שניגע בהבדלים צריך לזכור – הבנקים רוצים להרוויח! זה אומר שאם הם חוששים מהצלחתו של עסק מסוים קרוב לוודאי שעל מנת לקבל הלוואה, יהיה עליו להמציא ערבות בגובה סכום ההלוואה… הפרדוקס הוא, שאם היה לאותו בעל העסק את היכולת להעמיד ערבות, הוא לא היה צריך לבקש הלוואה מהבנק.
לעומת זאת, למדינה אינטרס שונה והוא לסייע לעסקים לקבל הלוואה והיא עושה זאת באמצעות הלוואות מדינה אשר נותנות ערבות שמקטינה את הסיכון שהבנק לוקח באופן בו הוא מסכים להעניק לבעל העסק את ההלוואה. בשביל לקבל את הלוואות מדינה יש להציג תוכנית עסקית הכוללת ניתוח נתונים פיננסים נוכחיים וצפי עתידי של התוצאות הכספיות בעתיד. את התוכנית העסקית יבחנו נציגי הקרן ויקבלו החלטה בנוגע לבקשה.
מלבד ההבדל המהותי ביותר כאמור, ישנם הבדלים נוספים הנגזרים מערבות המדינה על ההלוואה. הלוואות בערבות מדינה ניתנות לחמש שנים (במטרה להפחית את גובה ההחזר החודשי של הלקוח) בעוד הלוואה רגילה בבנק ניתנת בדרך כלל לתקופה קצרה בהרבה. בנוסף, הריבית באמצעות הלוואות בערבות מדינה נמוכה יותר בהשוואה להלוואה בנקאית רגילה, מאחר ובהלוואות מדינה יש ערבות שכאמור, מקטינה את רמת הסיכון לבנק המלווה.

הלוואות בערבות מדינה – מי מרוויח? כולם!!!

הלוואות מדינה לעסקים הניתנות במסגרת הלוואות בערבות מדינה זהו בעצם פרויקט עידוד עסקים קטנים ובינוניים של מדינת ישראל. קרן סיוע לעסקים, המוכרת גם בשם קרן תבור, מציעה הלוואות מסובסדות למטרת הקמת עסק או עזרה לעסקים בקשיים. ניתן לראות שתוכנית הסיוע לעסקים ומתן הלוואות מדינה לעסקים הוא עסק רווחי לכולם.
הבנקים מרוויחים בכך שהם מקבלים ערבות מהמדינה ובכך הסיכון שהם נוטלים יורד ולכן הם יכולים לתת ריבית זולה יותר, המדינה מעודדת תעסוקה ומגדילה מקומות עבודה ובכך את הרווחה החברתית ואת הכנסותיה ממיסים, וכמובן בעל העסק או היזם אשר דורשים הלוואה בערבות מדינה ומקבלים הלוואה בתנאים נוחים יותר – ריבית נמוכה, פריסה לחמש שנים וערבות מדינה אשר ברוב המקרים בלעדיה, לא היה יכול בעל העסק לקבל הלוואה מאחר ולא היו ברשותו בטחונות מספקים.

נתון חשוב שצריך לציין בנושא הלוואות מדינה הוא, שניתן לסגור הלוואות קיימות עד לגובה של 50% מסכום ההלוואה וע"י כך להוזיל את עלויות המימון. בהרבה מקרים הלקוח מקבל תוספת משמעותית לאשראי של העסק בעוד ההחזר החודשי פוחת כתוצאה מהריבית הניתנת במסגרת נטילת הלוואות בערבות מדינה.

לבדיקת זכאותך וייעוץ ראשוני לא עלות התקשר 077-7055510 או לחץ ליצירת קשר